Namiot-Czatownia Aquila Mark III Zielony + 2 sztuki Snoot/osłona obiektywu prezent

SKU: 720172
Pozycja 5 Wył. 53
€ 239,00 (Z uwzględnieniem VAT)

Namiot-Czatownia Aquila Mark III Zielony​ to idealny dwuosobowy namiot do fotografowania przyrody i ptaków.
Jest to najnowsza wersja naszego dwuosobowego namiotu schronienia i następca Aquila Mark II, z kilkoma ulepszeniami. Poniżej znajdują się specyfikacje w porównaniu do poprzedniej wersji.

Zamów ten nowy dwuosobowy model Aquila Mark III, a otrzymasz nie mniej niż dwie pasujące pokrowce na obiektywy o wartości 69,90 € zadarmo !

Namiot będzie dostępny wiosną 2024 r. w 3 różnych wzorach/kolorach kamuflażu:

 • Brązowy
 • Zielony
 • Trzcina

Dostawa namiotu odbędzie się w maju, dokładna data dostawy zostanie podana jak najszybciej.
Przedstawione zdjęcia mogą się nieznacznie różnić od ostatecznej wersji, zobacz tekst i specyfikacje dokładnej wersji.

 

Korzyści z zamówienia u nas

  Zamówione przed 15:00 , wysłane tego samego dnia. 

  2-letnia gwarancja na namiot.

  Bezpłatna wymiana w ciągu 30 dni.

  Bezpieczny zakup i płatność.

  14-dniowa opcja zwrotu.

  Własny dział serwisu i części zamiennych.

 

Plusy i minusy

Według naszego specjalisty

+ Kilka ulepszeń w stosunku do poprzednika, patrz poniżej w opisie.

+ Miejsce dla 2 osób, krzesła, sprzęt i plecaki.

+ Zapewnia idealną suchość dla Ciebie i Twojego sprzętu.

+ Brak hałasu z namiotu, niewidoczny wewnątrz namiotu.

+ Wodoodporność na poziomie 2500 mm.

+ Wybór 4 różnych wzorów kamuflażu.

+ Doskonałe nowe okno fotograficzne i widokowe oraz system snoot.


Opis:

Opracowany przez fotografów przyrody


Informacje o namiocie:

Aquila Mark III to najnowsza wersja naszego dwuosobowego namiotu schroniskowego. Dokładnie przyjrzeliśmy się obszarom wymagającym poprawy i uważnie wysłuchaliśmy opinii wielu użytkowników i naszych ambasadorów tych namiotów.
Dzięki kilku sprytnym zastosowaniom, Aquila Mark III jest znacznie bardziej odporna na opady atmosferyczne, zapewnia doskonałą suchość w "złych" warunkach pogodowych i ma lepsze okna fotograficzne i widokowe. 

Namiot na zewnątrz:

 • Inteligentne rozwiązania sprawiają, że namiot jest znacznie bardziej odporny na opady atmosferyczne:
 • Z 3 stron znajduje się dodatkowy "daszek", który zapobiega przedostawaniu się opadów atmosferycznych przez siatkę przeciw owadom, a także lepiej chroni obiektyw przed opadami.Oprócz ochrony przed opadami atmosferycznymi, osłona ta działa również jako osłona przeciwsłoneczna, okno fotograficzne z obiektywem będzie bardziej w cieniu, a zatem mniej zauważalne.Wszystkie te daszki można złożyć, gdy nie są używane lub nie są potrzebne. Przydaje się to również w przypadku pozostawienia namiotu na dłuższy czas, ponieważ namiot będzie mniej widoczny, a także mniej wrażliwy na wiatr.
 • Ulepszona konstrukcja z dłuższymi tyczkami, które rozciągają się do dołu, oznacza, że namiot lepiej zachowuje swój kształt.
 • 8 kołków: Dłuższe, szersze i mocniejsze niż w poprzednich wersjach. 18 cm długości, czarne aluminium, trójkątny kształt.
 • Zastosowanie (grubych) sznurków na wszystkich prowadnicach zamków błyskawicznych i pominięcie rzepów zapobiega irytującym hałasom.
 • Wszystkie okna można zamknąć na zamek błyskawiczny, nie ma już okien, przez które woda może łatwo dostać się do środka.
 • Opcjonalnie, Buteo Photo Gear oferuje:
  • Pasujący pokrowiec Snoot/osłona obiektywu (patrz poniżej).
  • Dodatkowy daszek przeciwdeszczowy (patrz poniżej).
  • Dopasowaną podłogę (patrz poniżej).

Namiot od wewnątrz:

 • Wszystkie okna i moskitiery są również zapinane na zamek od wewnątrz.
 • Liny, kieszenie do przechowywania i schowki na kijki wewnątrz namiotu mają jaśniejsze kolory, dzięki czemu są dobrze widoczne w ciemności.
 • Dodatkowe tyczki z włókna szklanego po wewnętrznej stronie dachu, dzięki czemu pozostaje on okrągły, a woda spływa.
 • Etykieta z instrukcjami.

Okna fotograficzne i widokowe:

 • Wszystkie okna fotograficzne są znacznie szersze niż poprzednio, a mianowicie 40x36 cm. (Okna fotograficzne są również oknami podglądu (górna część okna), a zatem są również znacznie szersze niż w Aquila Mark II. Nie ma więc już oddzielnych, małych okienek, jak w poprzedniej wersji. Za pomocą zamka błyskawicznego, który można obsługiwać z dwóch stron, można powiększyć lub zmniejszyć okno podglądu według własnych upodobań.
 • Szerokie okno jest dostępne po lewej stronie, idealne dla filmowców lub jeśli potrzebujesz więcej miejsca.
  W tym szerszym oknie dostępne jest dodatkowe okno zdjęć (o takim samym rozmiarze jak wszystkie inne okna zdjęć).
 • Wszystkie okna można całkowicie zamknąć za pomocą wysokiej jakości zamków błyskawicznych zapewniających wodoodporne zamknięcie. (obsługiwane od wewnątrz i na zewnątrz).
 • Nie stosuje się rzepów, więc nie ma już irytujących dźwięków.
 • Siatki przeciw owadom w oknach fotograficznych są przymocowane do tkaniny namiotu za pomocą zamka błyskawicznego, dzięki czemu można je całkowicie rozpiąć w razie potrzeby lub jeśli chcesz zapiąć snoot jako alternatywne okno fotograficzne.
 • Siatki przeciw owadom składają się z 2 części, które zachodzą na siebie w środku i są wyposażone w elastyczną opaskę, dzięki czemu bezpiecznie otaczają obiektyw.
 • Siatki przeciw owadom mogą być montowane pionowo lub poziomo.
  • Zaletą wersji pionowej jest większy margines wysokości, dzięki czemu można zmieniać wysokość obiektywu. Margines ten jest również przydatny dla wyższych lub niższych osób.
   Siatki przeciw owadom z przodu i po prawej stronie są pionowe.
  • Zaletą siatek poziomych jest to, że nieco łatwiej jest je obracać w prawo/lewo podczas fotografowania i filmowania.
   Siatki przeciw owadom po lewej stronie są poziome.
 • Okna fotograficzne na 3 różnych wysokościach, rozmieszczone po 3 stronach. Duże okno fotograficzne (idealne m.in. dla filmowców) znajduje się po lewej stronie.
 • W deszczową pogodę można nawet zamknąć zewnętrzną tkaninę okien fotograficznych i użyć zamka błyskawicznego pośrodku, aby zamknąć je wokół obiektywu, dzięki czemu namiot jest szczelny, ale nadal można robić zdjęcia (patrz zdjęcia).
 • Boki, których nie używasz do fotografowania, mogą być używane jako okna widokowe poprzez częściowe otwarcie zamka błyskawicznego, ponownie dużego lub małego, w zależności od potrzeb.

Torba transportowa:

 • Pasek torby transportowej/torby na żywność jest dłuższy (ale regulowany), co ułatwia jej przenoszenie.
 • Oddzielna kieszeń na górze torby na akcesoria, takie jak kołki, liny odciągowe itp.

 

Akcesoria:

Snoot / Osłona obiektywu:

Buteo Photo Gear oferuje opcjonalny pasujący snoot jako zamiennik oryginalnego okna fotograficznego.
Snoot ma tę zaletę, że dodatkowo kamufluje obiektyw za pomocą tego samego wodoodpornego materiału i wzoru kamuflażu co namiot, a także dobrze chroni obiektyw przed opadami atmosferycznymi i kurzem. Kolejną dodatkową zaletą jest to, że ręce są mniej widoczne podczas obsługi kamery.
Snoot idealnie pasuje do każdego okna fotograficznego, można go łatwo zapiąć, a na górze ma własne okienko z przymocowaną siatką. To okienko może być również całkowicie lub częściowo zamknięte od wewnątrz i może być powiększane lub zmniejszane w zależności od potrzeb za pomocą zamka błyskawicznego, który można obsługiwać z dwóch stron.
Większa siatka przeciw owadom w namiocie może być zapinana na zamek błyskawiczny podczas korzystania z snoota, ale może być również używana bez niego, ponieważ obiektyw przechodzi przez nią. Wreszcie, można również użyć zewnętrznej tkaniny poliestrowej przy złej pogodzie. Posiada ona zamek błyskawiczny, przez który wkłada się obiektyw, a następnie za pomocą zamka błyskawicznego zamyka się materiał, aby zapewnić sobie i swojemu sprzętowi maksymalną ochronę przed opadami atmosferycznymi (patrz także zdjęcia).

Dach przeciwdeszczowy:

Dodatkowy dach przeciwdeszczowy może być przydatny, aby uczynić dach Aquila Mark III jeszcze bardziej wodoodpornym.
Jeśli chcesz zostawić namiot na dłuższy czas lub chcesz mieć 100% pewności, że żadna kropla nie przedostanie się przez dach, jest to idealne rozwiązanie. Zapewnia podwójny poliestrowy dach nad głową, a także 2,500 mm wysokości hydrostatycznej.
Ten dach przeciwdeszczowy pasuje dokładnie do istniejącego dachu i można go łatwo przymocować w 4 rogach za pomocą haka.

Arkusz uziemienia:

Prześcieradło używane z poprzednią wersją ma również zastosowanie z marką III.
Ta płachta ma takie same wymiary podstawy jak namiot (115x115 cm) i jest wykonana z tkaniny PVC o grubości 0,4 mm (poliester Oxford).
Słup wody w tej płachcie wynosi nie mniej niż 10 000 mm!

Przygotowanie i miejsce:

Warto odwiedzić rezerwat przyrody z wyprzedzeniem i dobrze się przygotować, aby zacząć fotografować celowo. Najlepiej wykorzystać otoczenie w jak największym stopniu; jeśli to możliwe, umieść namiot na tle lub pod istniejącą roślinnością, aby wszystko stało się jednym, najlepiej 1 lub kilka dni wcześniej, aby ptaki i ssaki mogły się do niego przyzwyczaić. Namiot można zabezpieczyć za pomocą dostarczonych kołków i linek odciągowych, choć nie będzie to często konieczne.

Aquila Mark III ma również możliwość dołączenia dodatkowego kamuflażu, takiego jak gałęzie, liście, trzciny itp. Dodatki te można przymocować za pomocą sznurków. Jeśli zrobisz to prawidłowo, Twój namiot będzie jeszcze bardziej wtapiał się w otoczenie, a tego właśnie chcesz! Inną opcją jest użycie dodatkowej siatki maskującej, którą można znaleźć na naszej stronie z siatkami maskującymi.
Należy jednak upewnić się, że kamera zapewnia dobry, niezakłócony widok na wszystkie strony.

Aquila Mark III jest idealny do użytku przez krótki czas (do kilku miesięcy). W przypadku pozostawienia w pełnym słońcu przez dłuższy czas, kolor może nieznacznie wyblaknąć.
Nadal pozostaniesz suchy w deszczu: Daszki, możliwość szczelnego zamknięcia wszystkiego (i nadal możliwość fotografowania) oraz opcjonalnie dodatkowy dach przeciwdeszczowy sprawiają, że ten namiot jest bardziej odporny na warunki pogodowe niż kiedykolwiek!
Sama tkanina namiotu to mocny, wodoodporny poliester (150D, głowica hydrostatyczna 2500 mm), który wytrzyma długi czas. Należy jednak pamiętać, że odporność na warunki atmosferyczne może się nieco zmniejszyć, jeśli namiot zostanie pozostawiony na zewnątrz na kilka miesięcy lub nawet dłużej.

Fotografowanie z namiotu

Przestronne wejście ma wysokiej jakości zamek błyskawiczny, ładnie trzyma się z boku po otwarciu i jest również wyposażone w siatkę przeciw owadom w tym samym kamuflażu. Tak więc namiot z (lekko) otwartymi drzwiami jest nadal doskonale zakamuflowany.
Po wejściu do namiotu widać, że jest on bardzo ciemny ze względu na czarną powłokę wewnątrz. Jednak sznurki na zamkach błyskawicznych i krawędzie schowka oraz "tunele" na słupy z włókna szklanego w dachu są bardziej widoczne, więc nadal są łatwe do zauważenia w ciemności.

Okna fotograficzne i widokowe znajdują się na 3 różnych poziomach:

 • Dwa przednie okna fotograficzne na wysokości 87 cm. (środkowe okno fotograficzne).
 • Po lewej stronie, na wysokości oczu, znajduje się szersze okno panoramiczne z siatką przeciw owadom, dodatkowe "normalne" okno fotograficzne znajduje się w tym szerszym oknie. To okno panoramiczne jest bardzo przydatne dla filmowców.
 • W lewym dolnym rogu znajduje się jedno okno fotograficzne, jeśli chcesz fotografować z niskiego poziomu, na wysokości 36 cm. (środkowe okno fotograficzne).
 • Po prawej stronie znajdują się okna fotograficzne na poziomie oczu, na wysokości 75 cm. (środkowe okno fotograficzne).

Wszystkie siatki przeciw owadom w tych oknach mogą być częściowo lub całkowicie rozpięte. Pozwala to na zmianę rozmiaru okna w zależności od potrzeb. Okna te są szerokie, dzięki czemu zapewniają doskonały widok na zewnątrz. Po lewej i prawej stronie znajdują się te same opcje zapewniające dobry widok. W drzwiach z tyłu znajduje się mniejsze okno, które można zamknąć wodoszczelnie.

Namiot ma wystarczająco dużo miejsca na krzesła, aparat / obiektywy, statywy i plecaki lub torby na aparat. Z przodu znajduje się schowek na drobne przedmioty.

Standardowa dostawa:

 • Buteo Photo Gear Aquila Mark III Zielony.
 • 2 sztuki Snoot/osłona obiektywu Zielony.
 • Torba transportowa.
 • Małe kijki z włókna szklanego do budowy dachu.
 • 8 kołków o długości 18 cm, czarne aluminium w torbie.
 • Liny odciągowe.

Akcesoria opcjonalne:

 • Snoot / Osłona obiektywu Zielony.
 • Dodatkowy daszek przeciwdeszczowy w torbie do przechowywania.
 • Prześcieradło Aquila.
 • Zapasowa torba do przechowywania z 8 kołkami i linami odciągowymi.
 • Zestaw zapasowych tyczek z włókna szklanego do konstrukcji dachu.
 • Zapasowa torba do przenoszenia namiotu.
 • Wszystkie akcesoria można znaleźć tutaj.
   

W Buteo Photo Gear chętnie udzielimy Ci indywidualnej porady. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

Buteo Photo Gear: Twój specjalista od namioty czatowe i akcesoriów

Specyfikacja Opis
Ludzie Namiot podwójny
Wygląd zewnętrzny Patrz opis
Projektowanie wnętrz Czarna powłoka
Materiał ramy Sprężyna + włókno szklane
Konstrukcja Konstrukcja sprężynowa
Długość 150 cm.
Szerokość 150 cm.
Wysokość 150 cm.
Waga namiotu wraz z akcesoriami 5.0 kg.
Waga namiotu bez akcesoriów 4.0 kg.
Materiał tekstylny Polyester 150D.
Wodoodporność namiotu Słup wody 2,500 mm.
Okno fotograficzne z przodu 2x na 87 cm. (zmierzone środkowe okno)
Okna fotograficzne po prawej stronie 2x na 75 cm. (zmierzone środkowe okno)
Okna fotograficzne po lewej stronie 1 okno panoramiczne + 1 okno (40x36 cm.) + 1 okno niskie.
Przednie okna widokowe 2x, powyżej okien obrazu
Okno podglądu z prawej strony 2x, powyżej okna fotograficznego
Okna podglądu po lewej stronie Podobnie jak okno panoramy i 1x powyżej normalnego okna zdjęcia
Tylne okna widokowe 1 x na wysokości oczu
Dostawa obejmuje 8 kołków + torba, 4 liny odciągowe, torba do przechowywania.
Dodatkowy 2x Snoot/pokrywa obiektywu
© 2016 - 2024 buteophotogear | sitemap | rss | ecommerce software - powered by MyOnlineStore